Matku si treba vážiť

Autor: Milan Kolcun | 14.9.2014 o 23:06 | Karma článku: 7,86 | Prečítané:  1433x

Každú a najmä takú, čo sa veľa trápila. Tým najhorším utrpením pre ňu je, keď ako matka prežije svoje dieťa. Nedá sa to porovnať s tým, že človeka opustí frajerka, alebo mu zomrie otec. Ak zomrie matke syn, ide o stratu perspektívy a zmyslu. Našťastie, je to strata zdanlivá. Aj tú dokáže prekonať viera. Viera, že nebeský manažment pracuje aj v takých (pre nás najkrutejších) prípadoch neomylne. Že Boh vidí aj za roh.

Utrpenie Spasiteľa dalo šancu. Človek sa zas raz významne zmotivoval, aby konal dobro. Dostal nádej, že smrť v takom prípade aj u neho bude porazená.

Na začiatok postačí(la) viera. Aj u Márie. Vďaka nej zvládla 7 druhov bolesti. Jej psychika sa nezachvela. Je úžasná, nečudo, že taká žena bola vzatá do neba. Odvtedy ju tam máme.

Zhruba  v strede najväčšieho chrámu na Slovensku – v košickom Dóme sv. Alžbety - visí baroková socha Madony. Keď prejdeme popod ňu, aby sme sa pozreli na sochu odzadu, zistíme, že nemá chrbát. Z druhej strany ju barokový umelec zobrazil rovnakú ako spredu. Možno tým autor chcel ukázať, že Panna Mária nám ani z neba nikdy neukáže chrbát, ak sa k nej modlíme. A čo by nám následne nesplnil jej dobrý Syn, keď Ho to za nás žiada samotná Jeho Matka?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico rieši elektrinu len na strednom Slovensku, cena však stúpla aj inde

Začiatkom roka niektorým domácnostiam extrémne stúpli ceny elektriny. Minulý týždeň proti šéfovi regulačného úradu Jozefovi Holjenčíkovi zasiahol premiér Robert Fico.

DOMOV

Lipšica obvinili pre nehodu z prečinu usmrtenia

Exposlancovi zatiaľ obvinenie nedoručili.


Už ste čítali?