Ako ma svrbelo

Autor: Milan Kolcun | 7.2.2012 o 8:01 | (upravené 7.2.2012 o 8:44) Karma článku: 6,90 | Prečítané:  926x

Jedného dňa ma kdesi trochu zasvrbelo. Už-už som sa chcel poškrabať, ale spomenul si, že žijeme v 21. storočí, a tak miesto poškrabania sa, sadol som si za počítač. Zadal som do vyhľadávača škrabanie. Na prvých miestach mi vybehli škrabacie firmy, ktoré podplatili vyhľadávač.

Ponuky boli výhodné. Okolo 200 druhov profesionálneho škrabania, roky skúseností v tomto odbore. Firmy s tradíciou a tisíckami referencií od poškrabaných, no najmä od samých seba.

Niektoré sídlili v USA, iné v Singapure, ďalšie na Mesiaci, no pobočky mali aj v mojej štvrti. Takmer som si objednal okamžité poškrabanie, keď som zistil, že existuje aj firma ponúkajúca polročné škrabanie za výhodnú cenu. Vzápätí som objavil aj inú firmu garantujúcu škrabanie za takú istú cenu síce len na 4 mesiace, ale pre 2 osoby. Obvolal som kamarátov, ale nikto nemal záujem. Nie že by ich nezvyklo svrbieť, no každý už mal podpísaný nejaký škrabací kontrakt, a ten mu zakazoval podpísať ďalší.

Našťastie onedlho som našiel agentúru, ktorá porovnáva škrabacie služby a vyhodnocuje najlepší pomer kvalita - cena s prihliadnutím na želania zákazníka. Napokon som zistil, že aj porovnávacích agentúr je viac. Ale jedna z nich robila takéto analýzy grátis. Mali však povinnú registráciu. Registračný poplatok 200 eur však zahŕňal okrem porovnávania cien aj  prístup k 1 000 000 000 000 pesničkám, ktoré si možno počas škrabania púšťať - legálne.

Ešte som našiel agentúru, ktorá tvrdila, že vie ako zahrnúť platby za škrabanie do nákladov živnostníka. Akurát, že bolo treba zároveň si u nich založiť aj životné poistenie. Ponuku som odklikol aj preto, že sa mi už nechcelo hľadať ďalej a tiež ma svrbelo stále viac. Ďalším kliknutím som sa dozvedel, že splátky za poistenie budem platiť okamžite. Prvú splátku musím zo svojho účtu previesť do 5 minút. Klikol som na elektronický podpis a odoslal ho. Svrbelo ma stále viac.

Medzitým som si prečítal pár blogov ohľadom škrabania, odfotil si miesto, kde ma svrbí, fotku dal na FB a napísal na Twitter, že onedlho ma prídu poškrabať.

Ako som sa rozkomunikoval, niekto zvoní. Že by už prišiel škrabač? Boli to policajti.

- Keďže ste nezaplatili prvú splátku vašej životnej poistky, na čo ste sa zaviazali do 5 minút, zatýkame vás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?