Matku si treba vážiť

Autor: Milan Kolcun | 14.9.2014 o 23:06 | Karma článku: 7,86 | Prečítané:  1482x

Každú a najmä takú, čo sa veľa trápila. Tým najhorším utrpením pre ňu je, keď ako matka prežije svoje dieťa. Nedá sa to porovnať s tým, že človeka opustí frajerka, alebo mu zomrie otec. Ak zomrie matke syn, ide o stratu perspektívy a zmyslu. Našťastie, je to strata zdanlivá. Aj tú dokáže prekonať viera. Viera, že nebeský manažment pracuje aj v takých (pre nás najkrutejších) prípadoch neomylne. Že Boh vidí aj za roh.

Utrpenie Spasiteľa dalo šancu. Človek sa zas raz významne zmotivoval, aby konal dobro. Dostal nádej, že smrť v takom prípade aj u neho bude porazená.

Na začiatok postačí(la) viera. Aj u Márie. Vďaka nej zvládla 7 druhov bolesti. Jej psychika sa nezachvela. Je úžasná, nečudo, že taká žena bola vzatá do neba. Odvtedy ju tam máme.

Zhruba  v strede najväčšieho chrámu na Slovensku – v košickom Dóme sv. Alžbety - visí baroková socha Madony. Keď prejdeme popod ňu, aby sme sa pozreli na sochu odzadu, zistíme, že nemá chrbát. Z druhej strany ju barokový umelec zobrazil rovnakú ako spredu. Možno tým autor chcel ukázať, že Panna Mária nám ani z neba nikdy neukáže chrbát, ak sa k nej modlíme. A čo by nám následne nesplnil jej dobrý Syn, keď Ho to za nás žiada samotná Jeho Matka?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?